5 pirties privalumai, kurie suteikia jūsų kūnui didžiulę naudą

Kalbėdami su draugais, bendradarbiais ar šeima jūs išgirsite daug atsiliepimų, kad pirtis suteikia didžiulę naudą jūsų brangiai sveikatai. Ir tai yra tiesa! Niekas kitas taip puikiai neatgyvina jūsų kūno, kaip kasdien varvantis prakaitas karštoje pirtyje. Būnant pirtyje, jūs pajausite, kaip iš jūsų išgaruoja visa susikaupusi per dieną ar savaitę įtampa. Atsipalaiduoja jūsų raumenys. Svarbu paminėti, kad atsipalaiduoja ne tik jūsų kūnas, bet ir pasitelkiant pirties pagalba, mes atsipalaiduojame psichologiškai, atgaiviname savo mintis ir taip pasiruošiame kitai dienai.

Kad jaustumėtės ir atrodytumėte žvaliau kiekvieną dieną, jums užteks praleisti, bent jau kelias minutes karštų garų apsuptyje, kuriuos išskleis į aplinką kokybiškos pirtys iš eNuomos.lt.

 

  1. Pirtis padeda mūsų miego kokybei

Tyrimai parodė, kad žmonės, kurie naudojasi pirtimis gali pasigirti, kad jų miego kokybė tapo ženkliai geresnė. Jų miegas tampa gilesnis ir ramesnis. Taip pat, svarbu paminėti, kad žmonės, kurie naudojasi pirtimi, jų smegenyse išsiskiria endorfinai, o besinaudojant pirtimis, jų kūno temperatūra kyla, o išeinant iš pirties nukrenta. Šis metodas, kuriuo metu atsipalaiduojame ir mūsų smegenyse pradeda mažėti endorfinų yra labai svarbus mūsų miego kokybei. Visame pasaulyje užkietėję pirtininkai mėgaujasi giliu miegu, kurį sukelia raminantis pirties karštis.

 

  1. Pirtis mažina stresą

Pirties išskleidžiama šiluma ir garas padeda mums atsipalaiduoti psichologiškai ir fiziškai.

Mūsų kraujyje yra kortizolio – tai hormonas, kuris išsiskiria, kuomet po sunkios darbo dienos ar kitos veiklos patiriame stresą. Kaip daugumai žmonių žinoma, per didelis streso kiekis gali sukelti didelių problemų mūsų sveikatai. Patiriant daug ir pastovaus streso yra šansas, kad jūsų imuninė sistema nusilps bei pradėsite jausti miego sutrikimus. Maudymasis pirtyje yra priešingybė stresui. Maudymasis pirtyje mažina streso kiekį, o vietoje to skatina laimės hormono gamybą mūsų smegenyse, nuo kurio mes pradedame jaustis gerai.

 

  1. Nauda jūsų socialiniui gyvenimui

Nors apie socialinę naudą kalbama retai, ji iš tikrųjų yra gana svarbi. Pirtis gali būti privati, asmeninė poilsio ir vienatvės erdvė. Tačiau lygiai taip pat lengvai ji gali būti ir atpalaiduojanti aplinka, skirta bendrauti su šeima, draugais ir būsimais draugais. Saunos kambario aplinka palanki atviram, intymiam ir ramiam pokalbiui.

Kalbant apie pirtis, dauguma žmonių pamiršta dar vieną labai svarbų papildomą punktą, kuris suteikia dar vieną papildomą balą pirties nuomai. Turėdami pirtį, jūs ją galite naudoti įvairiausiais būdais. Jūs galite pirtį naudoti kaip asmeninę zoną sau, poilsio ar vienatvės erdve, bet taip pat galite ir naudoti kaip susibūrimo vietą su šeima ar draugais. Turint pirtį, visada turėsite ką svečiams pasiūlyti nuveikti. Taip galėsite gerinti savo sveikatą ir kartu kokybiškai praleisti laiką su mylimaisiais artimaisiais.

 

  1. Būnant pirtyje, jūs deginate kalorijas

Vidutinio fizinio sudėjimo žmogus, kuris naudojasi pirtimi, būnant pirtyje per vieną seansą gali lengvai išprakaituoti 500 gramų, sunaudodamas beveik 300 kalorijų. Tai skamba neįtikėtinai, bet tai yra tiesa, nes kuomet esame karštoje pirtyje, mūsų širdies veikla paspartėja, o šis procesas reikalauja daugiau resursų. Taip pat, svarbu paminėti, kad kai kurie asmenys gali patirti didelį kalorijų deginimą – ypač tie, kurių fizinė forma yra prasta. Galima teigti, kad įtraukdami pirtį į savo rutiną, jūs galėsite džiaugtis ne tik prieš tai paminėtais pirties privalumais, bet ir kalorijų deginimu!

 

  1. Būvimas pirtyje – didžiulis malonumas

Leidžiant laiką pirtyje jūs ne tik gerinate savo fizinę bei psichologinę sveikatą, bet ir skiriate laiko sau. Praleistas laikas ramioje aplinkoje, kurioje garuoja karštas garas aplink jus visiškoje tyloje yra didžiulis malonumas. Su šiuo teiginiu apie pirtį gali sutikti kiekvienas pirtininkas, net ir pradedantysis. Kasdiena mes patiriame stresą, o pirtis suteikia mums galimybę išvalyti savo kūną ir sielą. Pirtis padeda jaustis žvaliems, gerinti savo fizinę būklę ir pagerinti miego kokybę.

Parašykite mums

Būtinas laukelis
Būtinas laukelis
Būtinas laukelis
Būtinas laukelis